14-03-2019 16:01 5539
Կիբեռանվտանգության ոլորտի միջազգային առաջատար «Կասպերսկի Լաբորատորիա» ընկերությունը մարտի 14-ին Երևանում պետական և ֆինանսական կազմակերպությունների համար անցկացրել է «Հայացք ֆինանսական անվտանգությանը» թեմայով չորրորդ սեմինարը։
Սեմինարին մասնակցել են ՀՀ գերատեսչությունների և ֆինանսական հատվածի առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչները (բանկեր, ապահովագրական ընկերություններ, վարկային կազմակերպություններ, բջջային կապի և ինտերնետի օպերատորներ)։
Միջոցառման բացումը կատարել է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։ Ընկերության առաջատար փորձագետ Սերգեյ Գոլովանովը ներկայացրել է «Ֆինանսական ոլորտի վրա գրոհների ամփոփում – 2018։ Կենդանի օրինակներ և հանձնարարականներ» թեման, իսկ «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի նախավաճառքային աջակցության բաժնի ղեկավար Բուլատ Սիրաևը՝ «Թվային տրանսֆորմացիա առանց անվտանգության համար ռիսկերի» և «Kaspersky Threat Management and Defense՝ կարևոր քայլ բիզնեսի կայունության և աճի ճանապարհին» թեմաները։
«Այս սեմինարին ներկայացված թեմաները հուշում են, որ ֆինանսական արդիական կիբեռսպառնալիքներից պաշտպանվելու համար տեղեկատվական անվտանգության ստորաբաժանումները շեշտը պետք է դնեն համալիր լուծումների վրա։ «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի նման լուծումների պատշաճ կիրառումը հանցագործներին զրկում է կազմակերպությունների տեղեկատվական ենթակառուցվածքներ ներթափանցելու հնարավորությունից։ Այդ լուծումների կիրառումը պահանջում է խորը գիտելիքներ և արագ կողմնորոշվելու հմտություններ, որոնք փոխանցվեցին սեմինարի մասնակիցներին։ Համոզված եմ, դրանք հաջողությամբ կկիրառվեն Հայաստանի ֆինանսական կազմակերպություններում», - նշում է Հայաստանում և Վրաստանում «Կասպերսկի Լաբորատորիա»-ի տարածքային ներկայացուցիչ Արմեն Կարապետյանը։
Սեմինարի մասնակիցներն ունեցել են ֆինանսական կիբեռանվտանգության վերաբերյալ իրենց հետաքրքրող բոլոր հարցերը ինտերակտիվ քննարկելու և պարզաբանելու հնարավորություն։

14-03-2019 16:01 5699
On March 14, the international leader in cyber security, Kaspersky Lab, held a fourth practical seminar for representatives of state and financial organizations on the topic “A Look at Financial Security”.
Representatives of the departments of the Republic of Armenia and leading companies of the financial sector - banks, insurance companies, credit organizations, mobile operators and the Internet - took part in the seminar.
The event was opened by the territorial representative of Kaspersky Lab in Armenia and Georgia Armen Karapetyan. The company's leading expert, Sergey Golovanov, presented the topic “Overview of targeted attacks in the financial sector - 2018. Living examples and recommendations”, and the head of the pre-sale support department at Kaspersky Lab - topics “Digital transformation without security risks” and “Kaspersky Threat Management and Defense - an important step towards stability and business growth. "
“The topics presented at this seminar suggest that, in order to protect against current financial cyber threats, information security units should focus on comprehensive solutions. The proper use of such Kaspersky Lab solutions prevents criminals from penetrating information infrastructure of organizations. The application of these solutions requires deep knowledge and skills of quick orientation, which were transferred to the participants of the seminar. I am convinced that they will be successfully used in financial organizations in Armenia, ”said Armen Karapetyan, territorial representative of Kaspersky Lab in Armenia and Georgia.
The workshop participants had the opportunity to interactively discuss and explain all the issues of financial cyber security that interest them.